subota, 21. travnja 2018.

Ubjedljiva pobjeda Budućnosti na gostovanju u Dizdaruši

Budućnost je danas na gostovanju u Dizdaruši slavila ubjedljivu pobjedu protiv istoimene ekipe rezultatom 0:3,te je tako naš tim nastavio niz neporaženosti koji sada iznosi 23 prvenstvene utakmice i jedna utakmica u kupu.

U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja sve do 43.minute kada je domaći tim imao odličnu priliku za vodstvo i to iz penala ali je domaći igrač Eldin Lejlić šutirao preko gola tako da je rezultat prvog poluvremena glasio 0:0.

U drugo poluvrijeme Budućnost je ušla bolje i već u 51.minuti Belmin Idrizović pogađa za 0:1,devet minuta kasnije isti igrač povećava prednost na 0:2.U nastavku meča još nekoliko prilika na obje strane,a novi gol  za konačnih 0:3 postigao je Semir Dedić u 77.minuti.

U našoj ekipi žute kartone dobili su Denis Mujkić i Nermin Šehić i upravo ova dva igrača zbog tri žuta kartona propustit će narednu domaću utakmicu protiv Svatovca.

Naš tim u srijedu očekuje kup utakmica protiv Grivica,a utakmica se igra u Grivicama na stadionu "Alen Pozderović" sa početkom u 17:00 sati.

FK DIZDARUŠA - FK BUDUĆNOST 0:3 / B.Idrizović 2x,Semir Dedić

Za naš tim danas su  nastupili:  Mujkić,Berbić(E.Idrizović),Šehić(Ćehajić), Huskanović,Mahmutović,Trumić,Mustafić,B.Idrizović,Sulejmanović(Dedić), Fazlić,Zulić