subota, 28. listopada 2017.

Sulejmanović pogodio za minimalnu pobjedu Budućnosti

Budućnost je na gostovanju u Miričini upisala važnu pobjedu protiv Lokomotive rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Armin Sulejmanović.

Po teškom i klizavom  terenu, obzirom da je pred sami početak utakmice padala kiša. zeleno-crni su danas slavili izuzetno vrijednu  pobjedu u borbi za prvo mjesto protiv domaće Lokomotive.
Međutim domaći su prvi zaprijetili kada su na otvaranju utakmice imali veliku priliku, ali je Denis Mujkić bio na visini zadatka i u dva navrata uspio sačuvati gol. Do vodećeg gola Budućnost stiže u 18. minuti, a strijelac je Armin Sulejmanović, kojem je ovo bio četvrti gol u dosadašnjem dijelu prvenstva. Do kraja prvog poluvremena po nekoliko prilika na obje strane, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednosti Budućnosti.
U drugom poluvremenu Budućnost je imala dvije velike prilike, prvo Safet Mustafić, a zatim i Semir Dedić izlaze sami pred Zukića, ali je domaći golman u obje situacije izašao kao pobjednik.

Budućnosti je ovo sedma uzastopna pobjeda, a deveta u dosadašnjem dijelu prvenstva i uz četiri neriješena rezultata i sa utakmicom više u odnosu na Bosnu (M), naš tim trenutno zauzima lidersku poziciju na tabeli.

Veliko hvala navijačima Budućnosti, popularnim "Ljumanima" koji su tokom cijele utakmice pružali podršku našim momcima, a takođe se zahvaljujemo domaćinu na fer i korektnoj igri.

U narednom kolu Budućnost dočekuje ekipu Mramora.

Lokomotiva - Budućnost 0:1 (Sulejmanović 18. min.)

LOKOMOTIVA: Zukić, Muslimović, Žilić, Musić, Omerović, Derdemez, Dž. Alić, Kurtović, N. Alić, Hasinović, Halilović.

BUDUĆNOST: Mujkić, Đezić, Trumić, Smajlović (Ćehajić), Sulejmanović, Mustafić, Mujić (Dedić), Mahmutović, Džinić, Berbić, Idrizović.