nedjelja, 1. listopada 2017.

Budućnost pobjedom protiv Svatovca preuzela vrh tabele

Budućnost je u okviru devetog kola ostvarila prvu gostujuću pobjedu,a protivnik je bila ekipa Svatovca.Ovaj meč završen je rezultatom 1:2 (1:0) strijelci za naš tim bili su Armin Sulejmanović i Muhamed Mujić koji je pogodio iz penala za potpuni preokret Budućnosti,a jedini gol za domaćina u ovom susretu postigao je Saburović.

Domaći tim  bolje je otvorio susret i vec u 7. minuti golom Saburovića stigao do vodstva.U  nastavku prvog poluvremena obje ekipe su propustile po nekoliko prilika ali na odmor se otišlo sa minimalnom prednosti domaćeg tima.

U drugom poluvremenu nešto bolja igra našeg tima prvo je Armin Sulejmanović u 64.minuti susreta izjednačio rezultat na 1:1.Da bi u 83.minuti  Muhamed Mujić sa 11 metara donio potpuni preokret našem timu.

Ovom pobjedom Budućnost je stigla do prvog mjesta sa 19 osvojenih bodova ali sa utakmicom više od ekipe Bosne Mionica koja zauzima treće mjesto sa 17 bodova,a svoju utakmicu devetog kola igrat će u srijedu na gostovanju kod ekipe Dinama iz Donje Mahale.

Budućnost i nakon devet kola nema poraza a naredno kolo donosi nam derbi kada će Budućnost dočekati Gradinu iz Srebrenika.

NK Svatovac - FK Budućnost 1:2 (Saburović 7 / Sulejmanović 64, Mujić 83 pen.)

NK SVATOVAC: Halilović,Mehić(Saletović),Okačić,Begić(Memić),Vuković,Hodžić(Junuzović),Demirović,Saburović,Hrbat,Imamović,Berbić

FK BUDUĆNOST: Mujkić,Đezić,Mahmutović,Džinić,Idrizović,Gogić,Sulejmanović(Turić),Smajlović,Mustafić,Berbić (Ikanović),Dedić(Mujić)