nedjelja, 13. kolovoza 2017.

Ubjedljiva pobjeda Budućnosti na otvaranju nove sezone

Budućnost je na otvaranju nove sezone Druge lige FBiH na svom terenu dočekala ekipu Mladosti iz Malešića i ostvarila ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:0.

Na samom startu utakmice, tačnije u trećoj minuti, Semir Dedić petom asistira za Ćamila Smajlovića koji pogađa za rano vodstvo Budućnosti. Budućnost je i nakon postignutog gola krenula sa napadima, da bi u 29. minuti Muhamed Mujić pogodio za 2:0. Do kraja prvog poluvremena Budućnost je uspjela postići još jedan pogodak, svojim drugim golom na utakmici Ćamil Smajlović povećava prednost Budućnosti na 3:0, a tim rezultatom se i završilo prvo poluvrijeme.

U nastavku susreta Budućnost je i dalje vodila glavnu riječ, stvorili su nekoliko odličnih prilika, a na novi gol se čekalo do 80. minute kada je trećim golom na utakmici Ćamil Smajlović pogodio za 4:0. Esmin Idrizović prvijencom u seniorskom timu Budućnosti u 90. minuti  postiže gol za konačnih 5:0.

Budućnost - Mladost Malešići 5:0
Strijelci: Ćamil Smajlović 3x, Muhamed Mujić, Esmin Idrizović

Naredne nedjelje naš tim gostuje u Prokosovićima gdje se sastaje sa istoimenom ekipom.