ponedjeljak, 22. svibnja 2017.

Budućnost sigurna protiv Zvijezde

U okviru 27. kola Prve lige FBiH Budućnost je na svom terenu dočekala kantonalnog rivala - gradačačku Zvijezdu. Banovićka ekipa je na kraju ubilježila pobjedu rezultatom 3-1, a strijelci su bili Pirić, Kavazović, te Džinić koji je postigao svoj prvijenac ove sezone.

Gosti iz Gradačca u Banoviće su stigli da se nadigravaju i igraju opuštenije nego domaća ekipa, s obzirom da im ne gori pod nogama. Zeleno-crni su sa druge strane bili pod blagim pritiskom jer bi kiksom i u ovom susretu već jednom nogom bili u nižem rangu. Na samom otvaranju susreta, tačnije u 10. minuti Muris Pirić pogađa mrežu gostiju za vodstvo. U 21. minuti Hevešević pogađa za izjednačenje, a sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku potpuna dominacija Budućnosti i ponovo rani pogodak za Banovićane. U 47. minuti Pirić je srušen u šesnaestercu gostiju, a glavni sudija pokazuje na bijelu tačku. Eldar Kavazović je preuzeo odgovnornost i realizovao penal za novo vodstvo Budućnosti. Domaća ekipa je i u nastavku susreta bila bolji protivnik od Zvijezde, koja je pokušavala zaprijetiti uglavnom preko kontranapada. U 86. minuti Džinić lijepo prolazi po lijevoj strani i sjajnim udarcem matira golmana gostiju za konačan rezultat susreta.

Uprkos pobjedi, zeleno-crni su i dalje u zoni ispadanja i trenutno zauzimaju 13. poziciju sa 34 osvojena boda. Naredno kolo na rasporedu je već u srijedu (24.05.), a Budućnost će u goste lideru prvenstva - GOŠK-u. Nakon toga slijedi domaći susret protiv Travnika i u posljednjem kolu gostovanje u Bihaću kod Jedinstva.

BUDUĆNOST: Mujkić, Kovačević (Ćehajić od 69.), Šehić, Berbić, Džinić, Trumić, Mustafić, Ibrić, Idrizović (Kavazović od 46.) , Pirić i Mujić (Aljukić od 46.).