srijeda, 22. ožujka 2017.

Porazom od Rudara zeleno-crni ponovo u opasnoj zoni

U okviru 18. kola Prve lige FBiH u Banovićima je odigran "rudarski" derbi između Budućnosti i Rudara. Do pobjede je stigla kakanjska ekipa rezultatom 0-2, pogocima Kulovića i Kobilice.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a sve vrijedno pomena desilo se u nastavku susreta. Igrala se 49. minuta kada iz jedanaesterca pogađa Kulović. U 65. minuti gosti ostaju sa desetoricom nakon što je Hrustemović zaradio drugi žuti karton. Iako sa igračem više, zeleno-crni nisu uspjeli ništa napraviti. Trenutak odluke desio se nedugo nakon crvenog kartona za Rudar, tačnije u 70. minuti kada pogađa Kobilica i postavlja konačan rezultat susreta.

Budućnost je propustila dobru priliku da se dodatno udalji od opasne zone, a porazom od Rudara Banovićani su sada u teško situaciji i trenutno se nalaze na trinaestoj poziciji prvoligaške tabele. Priliku za nove proljetne bodove banovićki fudbaleri imat će već u subotu kada u Banoviće stiže kantonalni rival - Sloga iz Siminog Hana. Svakako je da su zeleno-crni u ovom susretu pod imperativom pobjede, no neće biti lagano doći do pobjede s obzirom da se i gosti bore za opstanak, te je sigurno da u Banoviće neće doći sa bijelom zastavicom.

Susret protiv Sloge igra se 26.03. (nedjelja) sa početkom u 15 sati i 30 minuta. Ulaz je besplatan i na ovoj utakmici, a ovim putem pozivamo sve navijače i simpatizere banovićke Budućnosti da dođu i podrže svoj klub, kako bi zajedno stigli do nove vrijedne pobjede.